LÜTFEN 'BU SİTEYE KATILIN' BUTONU İLE YA DA 'GOOGLE+' BUTONU İLE BLOGUMA KATILIN

18 Mart 2015 Çarşamba

Makyaj Bazları - Benefit Loreal'e Karşı

Herkese merhaba,
 
Bugün size iki makyaj bazını karşılaştırmalı olarak anlatacağım.
 
 
 
 Bazlarımdan ilki Benefit Porefessional
 
Benim elimde minik boyu var aldığım bir setin içinden çıkmıştı.
 
Minik olmasına rağmen oldukça bereketli bir ürün. 5-6 defa uygulama şansım oldu. Gözenekleriniz çok bölgesel ise bu kullanım 10-12 yi bile bulabilir.
 
Ben genelde tüm yüzüme uyguladım. Yapısı tam bir krem kıvamında. Elinize ilk aldığınızda renkli gibi görünse de cildinize dağıttıkça şeffaflaşıyor. En doğru kullanımın pıt pıt tampon hareketlerle olduğunu söylemeliyim. Bu şekilde gözeneklerin direk içine uygulamış olup pürüzsüz görünümü elde ediyorsunuz. Bu bazı uyguladıktan sonra ister fondöteninizi, ister pudranızı ya da cildinizde bir leke vs yoksa sadece allığınızı uygulayabilirsiniz.Arzu ederseniz fondöten üzerine de uygulayabilirsiniz.  Porefessionali uyguladıktan sonra eliniz yüzünüze dokundukça kadife bir kumaşa dokunuyor gibi hissedeceksiniz. Çok hafif bir parfüm kokusu var. O kadar hafif ki kokulu ürün sevmeyenleri bile rahatsız edeceğini düşünmüyorum. Ayrıca Porefessional' in düzenli kullanıldığında gözenekleri küçültme vaadi var. Yağlı ciltler dahil kullanabilir.
 
Tam boy fiyatı 22ml 99tl
 
Diğer bazım ise Loreal'in Studio Secret bazı.
 


Bir Watsons indiriminde almıştım kendisini. Yapı olarak tam bir köpük kıvamında diyebilirim. Yumuşacık ve kolay dağıtılıyor. Benefit'in aksine bu bazı daha çok krem gibi yüzüme yayarak uyguluyorum. Elimin ısısıyla birleştikçe çok daha homojen bir dağılım elde ediyorum. Bu bazında hedefi gözenekli görüntüyü yok etmek ve fondötenin kalıcılığını arttırmak.Fondoten üzerine kullanımı yok. Çok uçuk pembe bir rengi var ama yüzünüze dağıttığınızda renksizleşiyor. Kokusuz bir ürün. Yağlı ciltler hariç her cilt tipi özellikle de kuru cilt tipine sahip olanlar çok sevecektir. Aynı zamanda isterseniz far bazı olarak da kullanabiliyorsunuz.
 
Fiyatı 15ml 35tl
 
Gelelim iki bazın benzerliklerine ve farklarına
 
Yapı olarak Porefessional krem Studio Secret köpük kıvamında.
Etki olarak ikisi de gözenek görünümünü yok edip kadifemsi bir cilt bırakıyor.
Uygulama olarak Studio Secret' i göz kapaklarınıza da uygulayabilirsiniz Porefessional' i uygulayamazsınız.
Cilt tipi olarak Porefessional'i her cilt tipi kullanabilir Studio Secret'i yağlı ciltler sevmeyecektir.
İçerik olarak her ikisi de bol bol silikon içeriyor. Bu nedenle hergün kullanmamakta ve kullanım sonrası çok iyi temizlemekte fayda var. Sık kullanılır ve iyi temizlenmezse bol sivilceli bir cilt ile uğraşmak zorunda kalabilirsiniz.
Fiyat olarak Porefessional' in sabit bir fiyatı var fakat Studio Secret indirime sık sık giriyor. Yarı fiyatına bile alabilirsiniz.
 
Siz de kullanıp memnun kaldığınız ya da kalmadığınız bazları yorum olarak bırakırsanız çok sevinirim.
 
Sevgiler...
 
 
İnstagram : @makyajasktir
 


2 yorum:

yabanmersini dedi ki...

yalnış hatırlamıyorsam dimethicone var, silikon sayesinde yumuşacık his bırakıyor. Porefessioneli denemiştim , gözeneklerim az olduğu için etkisinden gerçekten memnun kaldım. Güle güle kullan.

sihirlimavi dedi ki...

Ben, Loreali denemiştim. Yağlı cilde sahibim. Bu nedenle yazın değil de kışın daha çok işime yaramıştı.